تملک خانه مشاهیر دوران مشروطه تهران تصویب شد
|۱۰:۳۴,۱۳۹۳/۵/۲۰| بازدید : 521 بار

 

دوفوریت طرح تملک منزل شهید سید حسن مدرس و شیخ فضل الله نوری از علما و مشاهیر دوران مشروطه در آستانه یکصدو هشتمین سالگرد نهضت مشروطه در شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از اداره کل روابط عمومی و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران؛ در هشتاد و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران رییس شورا با تاکید بر اهمیت و حفظ آثار تاریخی در تهران گفت: این بناها نه تنها شناسنامه تهران بلکه وجود بناهای متعلق به مشاهیر مشروطه، تاریخ منطقه نیز محسوب می شوند.

احمد مسجد جامعی خاطرنشان کرد: اگر پول داشتم از هزینه شخصی ام خانه های تاریخی را که می توانند روایتگر تاریخ این شهر و منطقه باشند خریداری می کردم تا از تخریبشان جلوگیری شود.

 

* اسماعیل دوستی: خانه سردار اسعد بختیاری را نیز تملک کنید

نایب رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران نیز با تاکید بر اینکه علاوه بر علما شخصیت های دیگری نیز در نهضت مشروطه حماسه آفریدند افزود: سردار اسعد بختیاری در کنار سرداران بزرگی چون ستارخان و باقرخان در به ثمر رساندن نهضت مشروطه نقش داشت.

وی پیشنهاد داد تا خانه این سردار بزرگ مشروطه را که در یکی از مجموعه های در تملک بانک ملی ایران قرار دارد، خریداری کرده و در کنار سایر بناهای مرتبط با مشروطه در تهران نگهداری کنند.

محمد سالاری رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: نمی خواهم بگویم که با تملک آثار تاریخی و حفظ این آثار مخالفتی دارم بلکه معترض به این موضوع هستم که چرا در حالی که برای حفظ میراث فرهنگی در کشور متولی و ردیف اعتباری دیده شده است شهرداری تهران باید از پول مردم این شهر به تنهایی نسبت به تملک خانه های تاریخی شهر تهران اقدام کند.

در ماده واحده این طرح تاکید شد که شهرداری تهران موظف است نسبت به تملک این خانه ها حداکثر ظرف مدت 3ماه اقدامات لازم را مبذول دارد و از سوی دیگر برای تملک خانه سردار اسعد بختیاری که در مجموعه های بانک ملی قرار دارد رایزنی های لازم را انجام دهد.

 

اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما