تاریخچه

مرکز دائرة المعارف بزرگ اسلامی مؤسسه‌ای علمی ـ پژوهشی است که به منظور تدوین دانشنامه‌های عمومی و تخصصی و کتب مرجع در ابعاد مختلف به ویژه فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی بنیاد نهاده شد.

سازمان علمی

سازمان علمی مرکز متشکل از بخش های مختلفی از جمله سرویراستاری، گروه های علمی، کتابخانه،  بخش گزینش عناوین، بخش پرونده‌های علمی، بخش بررسی و بخش ویرایش و چاپ است.

شورای عالی علمی

این شورا که متشکل از مدیران بخشها و مشاوران علمی و ویراستاران ارشد می باشد، بر کلیه فعالیتهای علمی مرکز نظارت مستقیم داشته و برای تعیین سیاستگذاری های کلی مقالات، ماهیانه تشکیل جلسه میدهد.

فعالیت های مرکز

در این بخش پروژه های علمی در دست انجام مرکز نظیر دائرة المعارف بزرگ اسلامی، دانشنامه ایران، دانشنامه فرهنگ مردم ایران، تاریخ جامع ایران، جغرافیای جامع ایران و غیره به تفصیل معرفی گردیده اند.

جوایز و افتخارات

مرکز دايرة المعارف بزرگ اسلامی تاکنون آثار متعدّدی را در زمینه های مختلف اسلام شناسی و ایران شناسی تألیف و منتشر کرده است که برخی از آنها جوایز متعدّدی را کسب کرده اند.

نگارخانه

ساختمان مرکز دائرة المعارف بزرگ اسلامی با مساحتی حدود سی هزار مترمربع شامل بخش های متعدد علمی و پژوهشی، کتابخانه و چندین سالن همایش می باشد.

 

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما