«فرهنگ اصطلاحات طلاب» منتشر شد
|۱۰:۱۶,۱۳۹۲/۱۰/۲۴| بازدید : 496 بار

 

کتاب«فرهنگ اصطلاحات طلاب» به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی سایلی اثری نو با جذابیت‌های خاص برای فهم اصطلاحات طلاب حوزه‌های علمیه است.

در این کتاب مجموعه‌ای از اصطلاحات روحانیون و طلاب با هدف معرفی فرهنگ حاکم بر حوزه‌ها گردآروی شده است، از آن‌جایی که روحانیون و طلاب در ابتدای ورود خود به حوزه‌های علمیه با اصطلاحات نامتعارف مواجه می‌شوند این نیاز احساس می‌شد تا اصطلاحات اختصاصی مورد استفاده در حوزه‌های علمیه به صورت فرهنگ‌نامه‌ای مستقل گردآوری شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سایلی با توجه به این‌که معتقد است توضیح بیشتر برای اصطلاحات می‌تواند تصویری روشن‌تر از این اصطلاحات را ارایه دهد، به همین دلیل برای برخی اصطلاحات خاص توضیحات بیشتری ارایه داده است.

با توجه به این‌که بسیاری از اصطلاحات مورد استفاده طلاب و دانشجویان به زبان عربی است، اما نویسنده تلاش کرده تا از شرح همه تعبیرات و ضرب‌المثل‌های عربی اجتناب کند تا بیهوده بر حجم کتاب افزوده نشود.

این کتاب با زبانی ساده و روان نگاشته شده است که به همه اقشار جامعه کمک می‌کند تا اطلاعات خود را از روحانیون و فرهنگ و اصطلاحات این قشر از جامعه تکمیل کنند.

کتاب «فرهنگ و اصطلاحات طلاب» با شمارگان هزار نسخه در 160 صفحه و به بهای 80 هزار ریال برای نخستین بار از سوی انتشارات آرما منتشر شده است.

برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما