قزوه : ارتباط دانشگاه‌ها با محافل ادبیات پایداری باید افزایش یابد
|۱۱:۱۳,۱۳۹۴/۱۰/۲۶| بازدید : 733 بار


 مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری اظهار کرد: هرچه ارتباط اساتید ادبیات پایداری دانشگاه‌ها با محافل هنری و ادبی این حوزه افزایش یابد، رسیدن به اهداف بلند توسعه فرهنگ پایداری سهل‌تر خواهد بود.

علیرضا قزوه، مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری  با تاکید بر اینکه هر چه ارتباط اساتید ادبیات پایداری دانشگاه‌ها با محافل هنری و ادبی این حوزه افزایش یابد، رسیدن به اهداف بلند توسعه فرهنگ پایداری سهل‌تر خواهد بود، گفت: راه‌اندازی رشته ادبیات پایداری در دانشگاه‌های کشور طرحی موفق بوده است. در عین حال برای توفیق هرچه بیشتر لازم است از اساتید جوان و مستعد که آشنا با ادبیات مقاومت و صاحب قلم در این حوزه هستند، استفاده بیشتری شود.

قزوه افزود: از سوی دیگر باید در گزینش دانشجویان این رشته به خلاقیت ادبی نیز توجه شود؛ چراکه اگر دانش آکادمیک در کنار استعداد و ذوق هنری قرار گیرد شاهد رشد ادبیات پایداری در کشور خواهیم بود.

وی گفت: ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه‌ها با مراکز هنری و ادبی فعال در عرصه هنر و ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از جمله حوزه هنری می‌تواند به استفاده آسان‌تر دانشجویان از منابع موجود در کتابخانه تخصصی این مراکز و نیز استفاده مستقیم از تجارب نویسندگان و صاحب‌قلمان منجر شود.

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری ادامه داد: ادبیات جزء ارکان اصلی هنر است و در روزهای آغازین پس از پیروزی انقلاب نیز شعر حضور داشته، به گونه‌ای که از آغاز نهضت حضرت امام خمینی (ره) شاعران پیشقراول بوده‌اند.

قزوه ادبیات را برترین هنر ایرانی دانست و گفت:‌ ادبیات با کمترین ابزار و بیشترین انعکاس، بالا‌ترین تأثیر را در بین هنر‌ها داشته و نقشی که شعر و داستان در انقلاب اسلامی ایفا کرده، بسیار درخشنده بوده است

منبع: ایکنا

برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما