کتابخانه مجلس وارد مذاکره با کتابخانه‌های پارلمانی دنیا می‌شود
|۱۱:۴۴,۱۳۹۴/۱۰/۵| بازدید : 537 باررئیس کتابخانه مجلس از برنامه‌ریزی برای تعامل و مذاکره با کتابخانه‌های پارلمانی دنیا خبر داد.

محمدرضا مجیدی رئیس کتابخانه،‌ موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ از برنامه‌ریزی برای برقراری ارتباط با کتابخانه‌های پارلمانی کشورهای مختلف دنیا خبر داد و گفت:‌ در نظر داریم در قالب دیپلماتیک به ارتباط دوجانبه با کتابخانه‌های پارلمانی هم در منطقه و هم در سطح جهان بپردازیم.

وی ادامه داد:‌ ما به دنبال این هستیم که از ظرفیت مجمع مجالس آسیایی استفاده کنیم تا شرایط و امکانات لازم برای برقراری این ارتباط فراهم شود، هم‌چنین در قالب رفت و آمدهای رؤسا و نمایندگان مجالس این موضوع پیگیری خواهد شد.

رئیس کتابخانه مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا در دیدار اخیر رئیس مجلس سنای فرانسه با رئیس مجلس نیز این موضوع پیگیری شد،‌ گفت: خیر‌، این دیدار با هدف طرح موضوعات سیاسی به ویژه برجام بود‌، هم‌چنین برای طرح این موضوعات باید از 6 ماه قبل از سفر مسئولان هماهنگی‌های لازم را انجام داد.

وی در پایان گفت: اکنون فهرستی را از مهمترین کتابخانه‌های پارلمانی دنیا و منطقه آماده کرده‌ایم،‌ و ظرف 3 تا 4 ماه آینده رایزنی با این کتابخانه‌ها را آغاز خواهیم کرد

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما