اعطای جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی به دو اندیشمند ایرانی و یک استاد خارجی
|۲۱:۱,۱۳۹۲/۸/۲۸| بازدید : 603 بار

اختتامیه دومین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی با سخنرانی آیت الله جوادی آملی و اهداء جوایز بین المللی برگزار شد.
  دکتر رفیعی آتانی، دبیر این کنگره در سخنانی با اشاره به این که هدف نخست کنگره جریان سازی علمی به منظور ایجاد ظرفیت های جدید در موضوع کنگره بوده است، گفت: ارائه نوآوری علمی در یک نمایشگاه بزرگ علمی در یک مکان و زمان کوتاه از دیگر اهداف این کنگره می باشد.وی افزود: ارتباط مؤثر با دانشگاه های کشور از جمله مواردی است که در کنگره نخست وجود نداشت که در این کنگره با قوت پیگیری شده است.
دبیر علمی کنگره با بیان این که 10 کمیسیون تخصصی با محوریت مراکز دانشگاهی برای برگزاری دومین کنگره علوم انسانی اسلامی تشکیل شد، ابراز داشت: برگزاری نشست های علمی و اداره کمیسیون در روز برگزاری کنگره از جمله وظایف دانشگاه های مربوطه بود.
رفیعی با تاکید بر این که محصول مجموعه این تلاش ها 508 چکیده مقاله و 405 مقاله بوده است، گفت: انتشار نشریه علوم انسانی اسلامی صدرا و برنامه های تلویزیونی بر فعالیت های کنگره اهمیت زیادی بخشیده است.
وی با اشاره به این که علامه مصباح یزدی و جوادی آملی از علمای تاثیرگذار در حوزه تولید علم می باشند، اظهار داشت: علم حقیقی و کامل برابر با علم اسلامی است و در آینده با تکمیل و گسترش علوم اسلامی، قید اسلامی از این واژه برداشته می شود.
دبیر علمی کنگره با بیان این که امروز جایزه جهانی به سه نفر از افراد شناخته شده اهدا می شود، گفت: آیت الله اعرافی با ارائه نظریه پردازی تخصصی در حوزه تعلیم و تربیت اسلامی، حجت الاسلام عباس موسویان با ارائه نظریه پردازی موفق در حوزه بانکداری اسلامی و همراهی با نظام بانکی و دکتر مسعود العالم جودری براساس مبانی اسلامی در قلمرو اقتصاد به طرحی روشن رسیده اند، که موفق به دریافت جایزه شده اند.
وی در پایان افزود:  کنگره سوم با همکاری علما و دیگر اندیشمندان با کمیت و کیفیت بیشتری برگزار خواهد شد.

برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما