کنگره بین المللی حافظ 15 اردیبهشت برگزار می شود
|۱۲:۹,۱۳۹۴/۱/۱۹| بازدید : 486 بار

 

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری کنگره بین المللی شعر حافظ در اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: پس از استقرار مدیریت جدید دانشگاه، اهتمام وی بر حفظ و توسعه زبان فارسی و توجه به ادبیات بومی باعث شد این دانشگاه اقدام به برگزاری کنگره ای متفاوت درخصوص اشعار حافظ کند.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام سیدطه هاشمی با بیان اینکه از سال گذشته مقدمات برگزاری این کنگره در دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شده، خاطرنشان کرد: در این راستا کمیته ای از معاونت های آموزش، پژوهشی، بین الملل و سما شکل گرفت و مصوبات آن در قالب بخشنامه ای به تمامی واحدهای دانشگاه ابلاغ شد.

وی این کنگره را متفاوت از کنگره های برگزارشده در حوزه حافظ و اشعار او دانست و افزود: در این کنگره نگاه جدیدی به نسخه شناسی و آثار منتشر شده از حافظ در داخل و خارج از کشور و ابعاد شعر حافظ در زندگی مدرن خواهیم داشت.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اهمیت پرداختن به اشعار حافظ گفت: حافظ همیشه با ملت ایران همراه بوده، زبان حافظ و مجموعه اشعار او میراث معنوی ماست که نسل به نسل منتقل شده است.

هاشمی با اشاره به اهمیت و نقش زبان فارسی خاطرنشان کرد: زبان فارسی از دیرباز تاثیر بسیاری از انتقال دین اسلام در سرزمین های آسیای جنوب شرقی، خاور دور و شبه قاره هند داشته است، همچنین زبان فارسی برای سالیان متمادی زبان علمی دنیا بوده است. باید تلاش کنیم این زبان مجدداً ملت ها را تحت تاثیر قرار دهد.

وی افزود: متاسفانه در سال های اخیر تحت تاثیر تکنولوژی های جدید، تغییرات بسیاری در ماهیت و شکل ادبیات ما ایجاد شده که این تغییرات می تواند هویت جامعه را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

هاشمی ضمن قدردانی از مهدی ماحوزی رییس شورای علمی و محمد احسانی رییس ستاد اجرایی این کنگره اظهار داشت: این کنگره طی 4 روز در اردیبهشت ماه برگزار می شود که روزهای 15 و 16 اردیبهشت در تهران و 17 و 18 اردیبهشت در شهر شیراز و در جوار آرامگاه لسان الغیب به کار خود پایان خواهد داد.

ایرنا

برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما