تحلیل و بررسی احساسات و خواسته‌های عبید در غزلیاتش
|۱۳:۳۳,۱۳۹۸/۳/۲۰| بازدید : 234 بار

 

هجدهمین و نوزدهمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ عبید زاکانی در روز چهارشنبه ۲۲ و ۲۹ خرداد ساعت ۱۶:۳۰ به تحلیل و بررسی احساسات و خواسته‌های عبید در غزلیاتش می‌پردازد.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهر کتاب، غزل‌های عبید زاکانی از ارزشمندترین آثار او هستند و گذشته از التذاذ هنری، می‌توان از خلال آن‌ها کلیدهای مطمئنی برای ورود به دنیای ذهن و روان عبید به دست آورد.

با توجه به این موضوع، چهار درس‌گفتار با عنوان «تحلیل شخصیت عبید زاکانی، بر اساس غزلیات او» تنظیم شده است، که دو جلسه‌ این درس‌گفتارها در سال ۱۳۹۷ برگزار شد و به تفصیل درباره‌ سبک غزل‌سرایی عبید و ساختار غزلیات او و نیز در باب باورهای عبید راجع به خدا، دین، زندگی پس از مرگ، تقدیر، بخت و نظایر آن سخن گفته شد.

هجدهمین و نوزدهمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ عبید زاکانی در روز چهارشنبه ۲۲ و ۲۹ خرداد ساعت ۱۶:۳۰ به تحلیل و بررسی احساسات و خواسته‌های عبید در غزلیاتش اختصاص دارد، که با سخنرانی ایرج شهبازی، عضو هیات علمی دانشگاه تهران، در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

در این دو درس‌گفتار موضوعات و مفاهیمی چون عشق، زیبایی‌دوستی، شادی، احساس ملال، تفکر قلندری، رندی، ریاکاری و تزویر، نارضایتی از اوضاع زمانه و نظایر آن‌ها بر اساس غزلیات عبید تحلیل و بررسی می‌شود.

 

برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما