ایران و کریم‌خان زند به روایت غلامعلی رجایی
|۱۱:۲۰,۱۳۹۷/۹/۱۱| بازدید : 271 بار

 

 

در این کتاب که مشتمل بر هشت فصل و نتیجه‌گیری است، سعی بر آن بوده است که جنبه‌های مختلف سیاست کشورداری کریم‌خان زند در ابعاد داخلی و خارجی و در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، مذهبی و اقدامات عمرانی بررسی شود.

کتاب «ایران و کریم خان» نوشته غلامعلی رجایی توسط نشر اطلاعات بازنشر شد. گفتنی است که چاپ پیشین این کتاب در سال 1377 به وسیله نشر ضریح منتشر شده بود.

کتاب «ایران و کریم‌خان» به برهه‌ای از تاریخ ایران می‌پردازد که تحقیق چندانی درباره آن صورت نگرفته است. مولف در پیشگفتار کتاب نوشته است: «در این نوشتار که مشتمل بر هشت فصل و نتیجه‌گیری است، سعی بر آن بوده است که جنبه‌های مختلف سیاست کشورداری کریم‌خان زند در ابعاد داخلی و خارجی و در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، مذهبی و اقدامات عمرانی بررسی شود و در فصلی مستقل به خصایل و خصوصیات شخصی و ابعاد شخصیتی وی -که به اعتقاد نویسنده اصول کشورداری کریم‌خان زند فرع از این مبانی بوده‌اند- اختصاص داده شود. همچنین در آغاز مناسب دیده شد که اوضاع سیاسی ایران به هنگام روی کار آمدن کریم‌خان زند مورد بررسی قرار گیرد تا نشان داده شود کریم خان وارث چه اوضاع و احوالی بوده و با پیروی از چه اصولی توانسته حاکمیت مطلوب را در ایران برقرار سازد.»

گفتنی است که کتاب «ایران و کریم‌خان» را نشر اطلاعات در 538 صفحه و با تیراژ 525 نسخه، با قیمت سی هزار تومان در سال 1397 منتشر کرده است.

منبع: ایبنا

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما