فراخوان اولین دوره جایزه ادبی استاد محمد قهرمان منتشر شد
|۱۲:۲۳,۱۳۹۶/۸/۲۰| بازدید : 289 بار

 جایزۀ ادبی استاد قهرمان

دانشگاه فردوسی مشهد با هدف گسترش و اعتلای زبان و ادب فارسی، معرفی و نشر آثار علمی و پژوهشی در حوزه سبک هندی و ادبیات صفوی فراخوان نخستین جایزۀ ادبی استاد محمد قهرمان را منتشر کرد.

 مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری گروه زبان و ادبیات فارسی این دانشگاه فراخوان نخستین دوره جایزۀ ادبی استاد محمد قهرمان را منتشر کرد.

بر اساس متن این فراخوان کتاب و پایان‌نامه‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزۀ ادبیات دورۀ صفویه و سبک هندی که در سال شمسی متنهی به زمان اعطا منتشر یا دفاع شده باشند می توانند در این جایزه شرکت کنند.

هیئت داوران جایزۀ ادبی استاد قهرمان را دکتر محمد جعفر یاحقی، دکتر محمود فتوحی، دکتر محمدرضا راشد محصل، دکتر سلمان ساکت، پروفسور ریکاردو زیپولی و پروفسور چندرشیکهر تشکیل می دهند.

گفتنی است، محمّد قهرمان، پژوهشگر، مصحح و شاعر برجستهٔ خراسانی است که در دهم تیر ماه سال ۱۳۰۸ در تربت حیدریه به دنیا آمد و ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ درگذشت. از وی کتابهای متعددی در زمینه شعر و ادبیات به یادگار مانده که تجلی امام علی در طغرای مشهد، دیوان اشعار محمد قهرمان، فریادهای تربتی، روی جاده ابریشم شعر و تصحیح کلیات صائب تبریزی در ۶ جلد از آن جمله است.

علاقمندان برای شرکت در این جایزه تا ۲۰ فرودین ماه سال ۱۳۹۷ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانۀ این جشنواره به نشانی مشهد، میدان آزادی، پردیس دانشگاه مشهد، مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه ارسال کنند.

 

منبع: ایمنا

 

 

 

 

 

 رد پای تاریخ بر سر در خانه ها و عمارتهای قدیمی قزویناخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما