دوره مقدمه ای بر باستان شناسی اسلامی برگزار می شود
|۱۲:۴۲,۱۳۹۶/۸/۹| بازدید : 320 بار

دوره مقدمه ای بر باستان شناسی اسلامی برگزار می شود

دانشگاه هامبورگ با همکاری دانشگاه‌های بن و مونیخ آلمان دوره مقدمه ای بر باستان شناسی اسلامی برگزار می شود.

 دانشگاه هامبورگ با همکاری دانشگاه‌های بن و مونیخ آلمان در حال حاضر مشغول برگزاری دوره‌های کوتاه مدت اینترنتی «مقدمه ای بر باستان شناسی اسلامی» است. این دوره‌ها که از ۲۸ اکتبر آغاز شده است، به صورت ۵  دوره تا ۲۴ ژانویه ۲۰۱۸ ادامه دارد.

در این دوره کوتاه اینترنتی، روش‌های اولیه و محدوده تحقیقات باستان شناسی اسلامی به عنوان راهی برای مطالعات فرهنگی به دانشجویان معرفی خواهد شد که این شناخت باعث درک بهتر آنها در ارتباطات مفهومی و آشنایی با رشته‌های مطالعات اسلامی، تاریخ هنر، جامعه شناسی، انسان شناسی و تاریخ فرهنگی می‌شود. در این دوره، مطالعات باستان‌شناسی و روش‌های پاسخ دادن به سوالات مربوط به تاریخ اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، محیطی و خانواده مورد تاکید قرار خواهد گرفت. محدوده زمانی مورد مطالعه به ترتیب، قرن هجدهم و نوزدهم میلادی است و مطالعات موردی از سایت‌های سراسر جهان اسلام گرفته شده است. دانش آموزان پس از گذراندن این دوره، صلاحیت خواندن گزارش‌های باستان‌شناسی، صلاحیت دسترسی به منابع مختلف و استفاده از منابع الکترونیکی و امکان انجام پروژه‌های مناسب برای این رشته را پیدا می‌کنند و همچنین با روش‌های مرتبط با تجزیه و تحلیل، ارزیابی شواهد و مفاهیم اساسی و تجزیه و تحلیل فضایی آشنا می‌شوند.

کارکرد اجتماعی پارچه‌های اسلامی، نیز عنوان دوره‌های دیگری است که در این دانشگاه در حال برگزاری است. این دوره‌ها مربوط به کارکرد اجتماعی پارچه‌ها از قرن هفتم تا هفدهم است که به عنوان غنیمت یا کالا به مناطقی با فرهنگ‌های متفاوت منتقل می‌شده و اغلب شکل و عملکردشان در طول راه تغییر می‌کرده است. این دوره کوتاه مدت اینترنتی از تاریخ ۱۱ سپتامبر آغاز شده و تا ۲۷ نوامبر ادامه دارد.

شرکت در این دوره‌ها برای دانشجویان خارج از دانشگاه هامبورگ آزاد است، دانشجویان آزاد باید حتما در ۶ جلسه از کلاس‌ها شرکت کنند.

 

 

منبع: مهر

برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما