کتابخانه ملی ایران میزبان نشست منطقه‌ای یونسکو است
|۱۴:۳۵,۱۳۹۶/۶/۱| بازدید : 442 بار


سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با همکاری دفتر منطقه ای و کمیسیون ملی یونسکو اقدام به برگزاری نشستی با حضور روسای کمیته ملی حافظه جهانی کشورهای منطقه کرده است.

 نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، این نشست منطقه ای که در روزهای هفتم و هشتم شهریور ماه سال جاری در محل این سازمان برگزار خواهد شد، پذیرای مهمانانی از کشورهای هند، پاکستان، قزاقستان، ازبکستان، ترکمنستان، ترکیه و آذربایجان خواهد بود.

سخنرانان اصلی این نشست، اشرف بروجردی، مشاور رئیس جمهور و رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، استرکوئیش لاروش، رییس دفتر منطقه‌ای یونسکو در ایران و سعدالله نصیری قیداری، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو خواهند بود.

همچنین خانم رزالین راسل، رئیس کمیته ملی حافظه جهانی استرالیا و مشاور برنامه حافظه جهانی یونسکو، خانم میساکو، مشاور بخش ارتباطات دفتر منطقه‌ای بانکوک و عارف نوشاهی، نسخه‌شناس پاکستانی به طور ویژه در این نشست حضور خواهند داشت.

سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران به عنوان متولی حافظه جهانی در ایران شناخته می‌شود و تاکنون ۹ اثر از ایران به واسطه پیگیری‌های این سازمان در حافظه جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

 

 

منبع:مهر

اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما