«جایگاه تاریخ شفاهی در حفظ و تبیین سیره و اندیشه‌ امام موسی صدر» بررسی می‌شود
|۹:۳۵,۱۳۹۵/۸/۱۸| بازدید : 424 بار


 
 
نشست ویژه‌ای با عنوان «جایگاه تاریخ شفاهی در حفظ و تبیین سیره و اندیشه‌ امام موسی صدر» به مناسبت نمایشگاه کتاب مشترک مؤسسه‌ شهر کتاب و مؤسسه‌ فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر برگزار می‌شود.

 
به نقل از روابط عمومی شهر کتاب، به مناسبت نمایشگاه کتاب مشترک مؤسسه‌ شهر کتاب و مؤسسه‌ فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر، نشست ویژه‌ای با عنوان «جایگاه تاریخ شفاهی در حفظ و تبیین سیره و اندیشه‌ امام موسی صدر» برگزار می‌شود.

این نشست به مناسبت «هفته‌ کتاب امام موسی صدر» برگزار خواهد شد. هفته‌ کتاب امام موسی صدر از ۱۷ آبان آغاز می‌شود و تا ۲۴ آبان ماه ادامه خواهد داشت و کتاب‌های انتشارات مؤسسه امام موسی صدر در تمامی فروشگاه‌های شهر کتاب سراسر ایران به فروش خواهد رسید.

به همین مناسبت و در افتتاح این برنامه‌ سراسری و کشوری، نشست ویژه‌ای روز سه‌شنبه (۱۸ آبان) ساعت ۱۸ در شهر کتاب برگزار خواهد شد. این نشست ویژه به بررسی جایگاه تاریخ شفاهی در حفظ و تبیین سیره و اندیشه‌ امام موسی صدر اختصاص دارد که با حضور رسول صدر عاملی، علی‌رضا کمری، مهدی فیروزان و جعفر گلشن روغنی و اصحاب هنر و اندیشه برگزار می‌شود.

مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر چند سالی است که طرح تاریخ شفاهی امام موسی صدر را با هدف ثبت و ضبط خاطرات نزدیکان و دوستان و همکاران و مرتبطان با او در دستور کار قرار داده که نتیجه و حاصل آن، چند جلد کتاب در این حوزه شده است.

امام موسی صدر دین‌شناس و اسلام‌شناس معاصری است که سیره و اندیشه‌ وی در میان مسلمانان و پیروان دیگر ادیان بسیار تاثیرگذار است. احترام و درک اندیشه‌ دیگری و گفت‌وگو یکی از محوری‌ترین مبانی فکری و رفتاری امام موسی صدر است که ثمرات فراوانی نیز به همراه داشته است.

نشست «جایگاه تاریخ شفاهی در حفظ و تبیین سیره و اندیشه‌ امام موسی صدر» در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار خواهد شد.

منبع: ایبنا

برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما