چاپ مطلب

برگزیدگان جایزه دکتر مجتبایی معرفی می‌شوند

تاریخ انتشار ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ , ۱۴:۲۴

 

 

مراسم معرفی و تقدیر از برگزیدگان هفتمین دوره جایزه دکتر فتح‌الله مجتبایی روز سه‌شنبه ۲۶ دی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

جایزه دکتر فتح‌الله مجتبایی، جایزه‌ای است که به برترین پایان‌نامهٔ دکتری در رشته‌های زبان و ادبیات فارسی، ادیان و عرفان اهدا می‌شود. این جایزه با هدف ارزیابی کیفی رساله‌های دانشجویان مقطع دکتری، شناسایی آسیب‌ها در این حوزه، کمک به رفع آن‌ها و ایجاد بستری مناسب برای ارتقای سطح کیفی رساله‌ها تدارک دیده شده است. اولین دوره اعطای این جایزه در آذرماه سال ۱۳۹۰ برگزار شده است. پایان‌نامه برگزیده پس از بررسی هیئت داوران، متشکل از برجسته‌ترین استادان رشته‌های ادیان و عرفان و زبان و ادبیات فارسی، برای دریافت جایزه معرفی شده و علاوه بر دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی، امکان نشر رساله‌شان در انتشارات هرمس فراهم می‌شود.

در این برنامه، سه پایان نامه برگزیده و تشویقی در حوزه‌های علوم انسانی و ادبیات، با حضور اصحاب فرهنگ و اندیشه معرفی و مولفان آن‌ها مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

همچنین در این مراسم سه کتاب «سنت تصحیح متن در ایران پس از اسلام» نوشته‌ مجتبی مجرد، «بلاغت ساختارهای نحوی در تاریخ بیهقی» نوشته‌ لیلا سیدقاسم و «گفتار و کردار امام علی(ع) در مفاهیم عرفانی تا سده‌ پنجم» نوشته‌ زهرا ابراهیمی که در سال‌های گذشته برگزیده‌ جایزه‌ دکتر مجتبایی بوده‌اند، رونمایی می‌شوند.

این برنامه روز سه‌شنبه ۲۶ دی از ساعت 16 و 30 دقیقه در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود.

منبع: ایبنا

چاپ مطلب