چاپ مطلب

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر:رفع فضای امنیتی در دانشگاه ها از دستاوردهای اصلی دولت یازدهم است

تاریخ انتشار ۱۳۹۶/۱/۲۹ , ۹:۳۴


رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برچیدن فضای امنیتی در دانشگاه ها که یکی از میراث های برجای مانده از دولت گذشته بود، از دستاوردهای اصلی و مهم دولت تدبیر و امید است.
 

سیداحمدرضا معتمدی افزود: اینکه برخی ادعای کاذب می کنند که در دانشگاه های فضای امنیتی دارند، بسیار عجیب و تعجب برانگیز است.
وی گفت: یکی از مناسب ترین و مطلوب ترین اقدامات دولت یازدهم در زمینه دانشگاه ها، برداشتن فضای امنیتی از مراکز علمی کشور بود.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: در دولت گذشته به طور نمونه در این دانشگاه، تمامی تشکل ها از طیف خاصی بوده و بقیه تعطیل بودند و همین امر سبب درگیری و افزایش ناهنجاری ها شده بود.
وی ادامه داد: کمیته های انضباطی در دانشگاه ها در دولت گذشته بسیار فعال بودند و هر جلسه ای 10 یا 15 نفر را محروم از تحصیل به مدت 2 ترم می کردند.
معتمدی یادآور شد: همچنین گاهی همین کمیته های انضباطی در دانشگاه ها، دانشجویان را ستاره دار می کردند و آنان محروم از تحصیل به صورت مادام العمر می شدند.
وی اظهار داشت: خوشبختانه با روی کار آمدن دولت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، معضل ستاره دار کردن دانشجویان به کل برداشته شد و تمامی دانشجویان ستاره دار شده به دانشگاه ها بازگشتند.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: اکنون حتی یک دانشجو را نیز نمی توانید بیابید که به سبب بیان مسایل سیاسی به کمیته انضباطی دانشگاه احضار شود، هر چند که شاید به برخی تذکر داده باشیم اما بطور قطع هیچ فردی ستاره دار و محروم از تحصیل نشده است.
وی افزود: این عملکرد دولت یازدهم سبب شده تا هنجارشکنی ها و ناهنجاری ها بسیار کم شود و این امر در نهایت به نفع مجموعه نظام است.
معتمدی ادامه داد: همچنین فعالیت های دانشجویی در دولت یازدهم نسبت به دولت گذشته چند برابر شده، بگونه ای که در مورد فعالیت های سیاسی دانشجویان این امر سه برابر شده است.
وی یادآور شد: برای انتخابات این دوره ریاست جمهوری نیز دانشگاه صنعتی امیرکبیر برنامه ریزی گسترده ای داشته و برای تمامی روزهای هفته به غیر از ایام تعطیل برنامه ها و سخنرانی های انتخاباتی برگزار خواهد کرد.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: وزارت علوم هیچگونه محدودیتی برای دعوت از اشخاص به دانشگاه ها برای ایراد سخنرانی ایجاد نکرده اما نباید فراموش کرد که باید به قانون تمکین کرد.

منبع: ایرنا

چاپ مطلب