چاپ مطلب

رونمایی از زندگینامه شاعر «ای ایران»

تاریخ انتشار ۱۳۹۵/۱۲/۲۲ , ۱۳:۲۶


 

 این برنامه همراه با خوانندگی علی شیرازی؛ با حضور هما گل‌گلاب (دختر استاد)، میلاد کیایی (آهنگساز و نوازنده‌ سنتور)، علیرضا پورامید (پژوهشگر، شاعر و منتقد موسیقی) و آرتیکاس معتمد وزیری (برادرزاده‌ مرحوم یحیی معتمد وزیری مشهور به نوذر) برگزار می‌شود.

علی شیرازی، خواننده و پژوهشگر موسیقی ایرانی، تصنیف‌های «ای ایران» و «بسته‌ دام»، از آثار استادان روح‌الله خالقی و علینقی وزیری را با همراهی سنتور یحیی علوی اجرا می‌کند.

علی شیرازی پیش از این در دو فیلم «یمینی شریف، نغمه سرای کودکان» و«فرخی یزدی» با اجرای آوازهایی، با هومن ظریف همکاری کرده بود.

کتاب «مرز پرگهر» که به کوشش هومن ظریف تألیف شده و حاوی سناریوی تحقق نایافته‌اش برای مستندی به همین نام است، ساعت 18 امروز در گالری«آ»، واقع در کریمخان، خیابان آبان، کوچه‌ ارشد، رونمایی می‌شود.

زنده‌یاد حسین گل‌گلاب، (1276، تهران – 1363، تهران) گیاه‌شناس، ادیب، نویسنده، شاعر، مترجم، استاد دانشگاه، نوازنده، موسیقیدان، عکاس و هنرمند ایرانی بود. او به زبان‌های فرانسه، انگلیسی، روسی، عربی و لاتین تسلط داشت و در زمینه معادل‌یابی برای واژه‌های علمی از متخصصان فرهنگستان ایران بود. سروده‌های مشهور «ای ایران» و «آذرآبادگان» از جمله کارهای اوست.

 

منبع: ایبنا

چاپ مطلب