نشست «حافظ در ذهن و زبان ما» برگزار می‌شود
|۱۰:۵۶,۱۳۹۳/۷/۱۴| بازدید : 434 بار

 

 

در این نشست، داریوش شایگان، محمود دولت‌آبادی و بهاءالدین خرمشاهی مهمان شهر کتاب هستند که در باب حافظ و تاثیری که حافظ در ذهن و زبان آنان گذاشته است، سخن بگویند.

در آ‌ستانه‌ی روز بزرگداشت حافظ و در ادامه‌ی برنامه‌ی یکساله‌ی درس‌گفتارهایی درباره‌ی حافظ که روزهای چهارشنبه در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود. داریوش شایگان، محمود دولت‌آبادی و بهاءالدین خرمشاهی مهمان شهر کتاب هستند که در باب حافظ و تاثیری که حافظ در ذهن و زبان آنان گذاشته است، سخن بگویند و این‌که چرا حافظ بدین جایگاه در ادب فارسی و ادب جهانی رسیده است و در غزلیاتش بخش بزرگی از حیات روحی و اخلاقی مردم ایران سرزمین را بازتاب داده است.

علاقه‌مندان می‌‌توانند برای حضور در این برنامه روز چهارشنبه ۱۶ مهر، ساعت ۱۶:۳۰ به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم مراجعه کنند.

شعر حافظ بر خلاف سروده‌‌های شاعران دیگر، یک رویه و یک سویه نیست و در یک یا چند دایره‌ی محدود سیر نمی‌کند. شعر حافظ مخاطب بسیار گسترده‌ای دارد و صاحبان آرا و عقاید گوناگون را در برمی‌گیرد، و هر کس در هر مقام و منزلتی از فکر و دانش و ذوق و سلیقه که باشد، به نوعی به فراخور احوال و تجربه‌های خود از آن بهره می‌برد.

شعر حافظ در ذهن و زبان افراد مختلف، تاثیرهای متفاوت گذاشته است و فیلسوف، هنرمند، نویسنده، پژوهشگر هر کدام به نوعی با شعر حافظ روبه‌رو می‌شوند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما