ابراهیمی ترکمان، درگذشت حسن انوشه را تسلیت گفت
|۱۵:۱۲,۱۳۹۹/۱/۲۵| بازدید : 154 بار

 

 

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی باصدور پیامی درگذشت حسن انوشه، نویسنده، مترجم و پژوهشگر تاریخ، زبان و ادبیات فارسی را تسلیت گفت. ابوذر ابراهیمی ترکمان در این پیام، به خدمات استاد حسن انوشه در حوزه تاریخ و ادبیات ایران اشاره کرده است.

 

در متن این پیام آمده است:

انا لله و انا الیه راجعون

خبر در گذشت نویسنده، مترجم و پژوهشگر تاریخ، زبان و ادبیات فارسی زنده یاد استاد حسن انوشه موجب تأثر و تألم اینجانب و همه اهالی فرهنگ و ادب فارسی و ارادتمندان به ساحت علم و اندیشه گردد.

 

دست تقدیر اگرچه دست ما را از دامان استاد انوشه کوتاه نمود لیکن آثار گرانسنگ وی همچون تدوین دانشنامه ادب فارسی، ترجمه ۴ جلد از کتاب تاریخ ایران کمبریج، ترجمه ۱۵ جلد کتاب و بیش از ۲۵۰۰ مقاله در دایره المعارف ها بویژه دایره المعارف تشیع، گنجینه‌ای ارزشمند است که تا سالهای متمادی محل رجوع بسیاری از پژوهشگران و جویندگان علم و ادب به این آثار ارزشمند علمی خواهد بود.

 

اینجانب صمیمانه ضایعه درگذشت این استاد برجسته که کتابخانه های همه مراکز علمی و ادبی در سراسر جهان به آثار فاخر وی مزین است را به جامعه علمی کشور و خانواده معزز ایشان، بازماندگان و همه شاگرادان و ارادتمندان به ایشان تسلیت عرض می‌نمایم و از خداوند متعال برای آن فقید سعید رحمت واسعه الهی خواستارم.

منبع: مهر

 

اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما