دستگیری اعضای حزب ملل اسلامی‌
|۱۲:۴,۱۳۹۸/۱۰/۳۰| بازدید : 532 بار

 

 

کشف شبکه یک حزب مسلح مخفی در تهران

امروز تیمسار سرتیپ ضیاءالدین فرسیو معاون دادستانی ارتش طی مصاحبه‌ای کشف یک حزب مخفی و زیرزمینی را که هدف آن قیام مسلحانه وایجاد آشوب و اغتشاش در کشور بود، اعلام داشت. این حزب مخفی از یکی از کشور‌های بیگانه مبادرت به تهیه اسلحه کرده و 55 نفر از اعضای آن دستگیر شیده‌اند.

از چندی قبل مأموران مخصوص شهربانی کل کشور نسبت به اعمال و رفت و آمد‌های عده‌ای از جوانان مشکوک شدند و چند نفر از آنها را تحت مراقبت قرار دادند تا اینکه در ساعت ۳ بعداز نیمه شب بیست و سوم مهر ماه گذشته مأموری که مأموریت تعقیب یکی از این جوانان به نام محمد باقر صنوبری را به عهده داشت و نسبت به کیف دستی نامبرده مشکوک و او را تعقیب وتوسط افسر پلیس گشت شهرری تصمیم به بازرسی محتویات کیف می‌گیرد، شخص مزبور درصدد مقاومت برآمده و حتی کیف را به بام منزلی پرتاب و متواری می‌شود که مأموران او را دستگیر و کیف را نیز به‌دست آورده و محتویات آن را مورد بازرسی قرار می دهند و ضمن اوراق مکشوفه مقداری روزنامه به نام روزنامه «خلق» و نشریات مضره دیگر به‌دست می‌آید که با بررسی مدارک پرده از روی تشکیلاتی که على الظاهر نام حزب «ملل اسلامی» بر خود گذارده بودند، برداشته می‌شود. در اثر انجام تحقیقات از شخص دستگیر شده عده‌ای دیگر از اعضای این جمعیت دستگیر و ادامه تحقیقات موجب گردید که مأموران اداره اطلاعات شهربانی به قرارگاه کمیته مرکزی این جمعیت راهنمایی و ضمن بازرسی منزلی که محل کمیته مرکزی بوده است مدارک و وسایل و تجهیزات قابل ملاحظه دیگری کشف نمایند.

... پرونده پس از تکمیل در اداره اطلاعات شهربانی کل کشور به دادرسی ارتش ارسال شد و بازپرس مربوطه پس از انجام تحقیقات قرار نهایی خود را مبنی بر مجرمیت 55 نفر از متهمین صادر و درباره 14 نفر دیگر تقاضای منع پیگرد نموده که با موافقت دادستان ارتش 14 نفر اخیرالذکر از زندان آزاد شدند.

 

دستگیرشدگان

سن متوسط دستگیرشدگان ۲۱ سال است و رهبر حزب که محمد کاظم موسوی بجنوردی نام دارد 24 ساله می‌باشد. دادگاه عادی شماره یک دادرسی ارتش به ریاست تیمسار سرتیپ تاج الدینی از 10 روز دیگر کار خود را آغاز خواهد کرد و دادستان در کیفرخواست برای هشت نفر از متهمان برابر ماده ۳۱۷ ناظر به مواد ۳۱۹ و ۳۲۰ و ماده یک مقدمین علیه امنیت و ماده ۸۱ قانون مجازات عمومی درخواست اعدام کرده است.

 

هشت نفری که برایشان تقاضای اعدام شده

محمد کاظم فرزند سیدحسن شهرت موسوی بجنوردی، حسن فرزند محمد شهرت حامد عزیزی، سید محمد فرزند سید مصطفی شهرت میر محمودی قمی، محمد فرزند علی اکبر شهرت پیران، عباسعلی فرزند شکرالله شهرت مظاهر عمرانی، ابوالقاسم فرزند علی اکبر شهرت سرحدی زاده، على فرزند حسین شهرت نورصادقی و محمد فرزند مجتبی شهرت میرمحمد صادقی.

 روزنامه اطلاعات – پنجشنبه 30 دی 1344

منبع: روزنامه ایران

برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما