شماره جدید چهره‌های ماندگارمنتشر شد
|۱۲:۵۰,۱۳۹۸/۸/۱۱| بازدید : 200 بار

 

شماره بیست و هشتم ماه‌نامه چهره‌های ماندگار، ویژه مرداد و شهریور ۹۸، منتشر شد. این شماره مشتمل است بر بخش های گفتگو، دیدگاه، حدیث دیگران، نگاه، نقد و نظر، نکته‌ها، گزارش و رویدادهای علمی-فرهنگی.

 

در بخش گفتگو، با دکتر علی کاوه، چهره ماندگار مهندسی عمران، گفتگوی مفصلی انجام شده است.

 

در بخش دیدگاه، دکتر محمدصادق محفوظی، از عوامل شکوفایی و مانایی فرهنگ و هنر ایرانی می‌گوید و دکتر رضا داوری اردکانی، چهره ماندگار فلسفه، از شرایط اخلاقی و تاریخی پیشرفت علم سخن به‌میان آورده است. دکتر رسول جعفریان هم از غرب‌ستیزی و غرب‌گرایی می‌گوید.در بخش حدیث دیگران، دکتر جمیل فاروقی از هند، استدلال می‌کند که اسلام سنتی و مدرن تفاوتی ندارد و دکتر صالح لعمی از مصر، از سبک معماری اسلامی نوشته است.

 

در بخش نگاه، گفتگویی تحت عنوان «اخلاق را نمی توان قانونی کرد» با آلفرد هیرولد از آلمان انجام شده است. استادلین سونگ، از چین، از ترجمه موزون قرآن سخن می‌گوید و همچنین استاد ماشی آن از چین، از طریق یک گفتگو، استدلال می‌کند که باید بیشتر باهم گفتگو کنیم.

 

در بخش نقد و نظر، دکتر حسین الهی قمشه‌ای مقاله‌ای تحت عنوان «شراب روحانی» نوشته است و یونس شکرخواه، در گفتگویی از دیروز و فردای روزنامه‌نگاری ما سخن گفته است. محمدرضا زائری مطلبی تحت عنوان «او به درد شما نمی‌خورد» نوشته است.در بخش نکته‌ها، ۹ روش هوشمندانه ساختاربندی تیم‌سازی معرفی شده است.در بخش گزارش، معماری شهر کوردوبا بررسی شده و همچنین دکتر شافی از پاکستان، از جامعه اسلامی و سکولار سخن گفته است. بخش رویدادهای علمی- فرهنگی، گزارش‌هایی از مراسم بزرگداشت زنده یاد دکتر سید باقر آیت الله شیرازی و همچنین بزرگداشت شیخ شهاب‌الدین سهروردی و مولانا که هر سه به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شده است، ارائه کرده است .

منبع: روزنامه اطلاعات

برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما