بررسی کارنامه علمی ایرج افشار
|۹:۰,۱۳۹۸/۷/۲۰| بازدید : 145 بار

 

نخستین همایش ملی «نام‌آوران فرهنگی و ادبی معاصر ایران» در چهارم اسفندماه سال جاری به بررسی کارنامه علمی فرهنگی استاد ایرج افشار می‌پردازد.

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، برای ایجاد فضای مناسب برای نقد، نوآوری و نظریه پردازی، توسعه و تعمیق پژوهش در حوزه‌های گوناگون علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و نیز مطالعه و تحلیل آثار مرتبط با این حوزه مطالعاتی در کشور، افزون بر پژوهش‌های بنیادی، توسعه‌ای و کاربردی، هر ساله اقدامات و فعالیت‌های علمی متنوعی را برنامه‌ریزی و اجرا می‌کند که برگزاری نشست‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی، همایش‌های علمی و … از جمله این برنامه‌هاست.

 

پژوهشکده زبان و ادبیات این پژوهشگاه اجرای برنامه‌هایی را در برنامه راهبردی پنج‌ساله خود پیش‌بینی کرده است. بر همین مبنا در برنامه راهبردی پژوهشکده زبان و ادبیات گنجانده شده‌اند که نخستین آن به بزرگداشت استاد ایرج افشار اختصاص دارد.

 

براساس گزارش این پژوهشکده، اهداف عمده این همایش ملی عبارتند از: تجلیل شخصیت‌ فرهنگی و ادبی استاد ایرج افشار،‌ بررسی و معرفی آثار و خدمات ارزنده فرهنگی و علمی- پژوهشی استاد ایرج افشار،‌ ترویج و تقویت فرهنگ ایران دوستی و اهتمام به گردآوری، حفظ و معرفی میراث‌های ارزشمند فرهنگی و ادبی ایران و معرفی استاد ایرج افشار به عنوان یک الگوی مناسب فرهنگی و ادبی به دانشجویان و جوانان علاقه‌مند به فرهنگ و ادب کشور.

 

آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات به این همایش ۳۰مهرماه ۱۳۹۸،‌ آخرین مهلت ارسال اصل مقالات اول بهمن ماه ۱۳۹۸و تاریخ برگزاری همایش ۴ اسفندماه ۱۳۹۸در وبسایت رسمی این همایش اعلام شده است.

 

برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما