شب دکتر محمد علی اسلامی ندوشن
|۱۱:۵۰,۱۳۹۸/۷/۲| بازدید : 256 بار

 

شب دکتر محمد علی اسلامی ندوشن در ساعت پنج بعد از ظهر چهارشنبه سوم مهر۱۳۹۸ ساعت 17 در کانون زبان پارسی واقع در بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار یزدی برگزار می شود . در این مراسم استادان :  مهدی محقق ، اصغر دادبه، ابوالفضل خطیبی ،  فریدون مجلسی ، امیر حسین جلالی سخنرانی خواهند کرد. و فیلم مستند " روزها " به نمایش در می آید.

 

 دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن متولد ۱۳۰۴ در ندوشن یزد است. او دانش آموخته حقوق بین الملل از فرانسه است و استاد پیشین دانشگاه تهران که علاوه بر دروس حقوقی درحوزه ادبیات تطبیقی که واجد آثار ارزشمندی بود به تدریس نقد ادبی و سخن سنجی و ادبیات تطبیقی نیز می پرداخت.  دکتر اسلامی در دهه های اخیر بیشتر اوقات خود را صرف تحقیق آثار علمی و ادبی ایران و ترجمه آثار نویسندگان جهان کرده و آثارش بصورت کتاب در بیش از ۵۰ جلد در زمینه های گوناگون اعم ادبی، فرهنگی و اجتماعی به چاپ رسیده است..

 

برخی از کتاب‌های دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن عبارتند از: ماجرای‌ پایان‌ناپذیر حافظ، چهار سخنگوی‌ وجدان‌ ایران، تأمّل‌ در حافظ، زندگی‌ و مرگ‌ پهلوانان‌ در شاهنامه، داستان‌ داستان‌ها، سرو سایه‌ فکن، ایران‌ و جهان‌ از نگاه‌ شاهنامه نامه‌ نامور، ایران را از یاد نبریم، به‌ دنبال‌سایه ‌همای، ذکر مناقب‌ حقوق‌ بشر در جهان‌ سوم، سخن‌ها را بشنویم، ایران‌ و تنهائیش،ایران‌ چه‌ حرفی‌ برای‌ گفتن‌ دارد؟ مرزهای‌ ناپیدا، شور زندگی‌ (وان گوگ)، روزها (سرگذشت – در چهار جلد)، باغ سبز عشق، ابر زمانه‌ و ابر زلف، افسانه افسون، دیدن‌ دگرآموز، شنیدن‌ دگرآموز، جام‌ جهان‌ بین، آواها و ایماها.

 

این شب به همت مؤسسۀ فرهنگی اندیشه روشن ندوشن و با همکاری مجله بخارا، بنیاد موقوفات افشار، بنیاد رشیدالدین میبدی، سازمان فرهنگی شهرداری و ناشران آثار دکتر اسلامی برگزار می‌شود.

 

نشانی: خیابان ولی عصر . سه راه زعفرانیه . خیابان عارف نسب . پلاک ۱۲. کانون زبان پارسی، بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار.

 

 

 



اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما