مسجد جامعی: بزرگداشت زند مقدم همانند بلوچستان ذوق و اندوه توأمان دارد
|۱۲:۵۵,۱۳۹۷/۸/۱۴| بازدید : 107 بار

 

احمد مسجد جامعی عضو کمسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: برای برگزاری مراسم بزرگداشت مقام مرحوم زند مقدم دیر شده است اما برگزاری آن همچنان جای مسرت دارد.

احمد مسجد جامعی روز دوشنبه در بزرگداشت محمود زند مقدم، نویسنده و پژوهشگر که در کتابخانه ملی برگزار شد، گفت: برای این مراسم بسیار دیر شده اما خوشحالم که سرانجام برگزار شد.

وی افزود: این بزرگداشت مانند وضعیت با اشاره به وضعیت سیستان و بلوچستان همان دوگانگی، ذوق و اندوه را در من ایجاد می‌کند، در کنار آن همه ثروت و توانمندی، چنان فقر و سختی وجود دارد که گیج می‌شوم.

در این مراسم از مجموعه هفت جلدی «حکایت بلوچ» نیز رونمایی شد.

محمود زند مقدم، نویسنده و پژوهشگر مردم شناسی، متولد سال 1317، فارغ‌التحصیل دکترای برنامه‌ریزی منطقه‌ای از دانشگاه دورهام انگلیس بود. وی در سال‌های 50 تا 57 در جایگاه کارشناس سازمان برنامه و بودجه، همکار وزارت نیرو در مطالعه طرح‌های آبی، رئیس دفتر برنامه و بودجه در زاهدان و مسئول مرکز مطالعات و پژوهش‌های خلیج فارس و دریای عمان در استان سیستان و بلوچستان به کار اشتغال داشت.

زند مقدم باقی سال‌های زندگی را با هزینه‌ شخصی در سفر به بلوچستان گذراند. او روایت این سفرها را در هفت جلد «حکایت بلوچ» نوشته است. همچنین از این نویسنده اثر پژوهشی «شهر نو» نیز چاپ و منتشر شده است.

منبع: ایرنا

برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما