مصاحبه تاریخ شفاهی با احمد صدر حاج سید جوادی در سرای اهل قلم
|۱۷:۲۷,۱۳۹۷/۳/۲۳| بازدید : 229 بار

 

«عدالت و سیاست؛ مصاحبه تاریخ شفاهی با احمد صدر حاج سید جوادی» عنوان نشست تخصصی سرای اهل قلم است که دوشنبه 28 خرداد در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود.

علی‌محمد طرفداری، غلامرضا عزیزی، کامران فانی و قربانعلی کناررودی در این نشست حضور دارند و به بحث و بررسی کتاب «عدالت و سیاست؛ مصاحبه تاریخ شفاهی با احمد صدر حاج سید جوادی» می‌‌پردازند.

کتاب «عدالت و سیاست» برآمده از نه جلسه مصاحبه در سال‌های 1385 و 1386 با احمد صدر حاج سید جوادی است. با توجه به عمر طولانی و داشتن مشاغل دولتی و آشنایی نزدیک با بسیاری از شخصیت‌های سیاسی و انقلابی و حضور در دو جریان نهضت مقاومت ملی و نهضت آزادی و ارتباط با دیگر جریانات سیاسی مذهبی مخالف رژیم پهلوی، خاطرات او را برای شناخت بهتر تاریخ انقلاب اسلامی ‌بسیار ارزشمند کرده است. حاج سید جوادی سرانجام پس از 96 سال زندگی، صبح روز یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۲ در بیمارستان آبان تهران درگذشت.

شروع فعالیت سیاسی او از هنگام ورودش به تهران و آشنایی‌اش با آیت الله سید رضا زنجانی و در دوران نخست‌وزیری محمد مصدق بود. پس از کودتای ۲۸ مرداد 1332 و سقوط دولت ملی مصدق و تشکیل نهضت مقاومت ملی ایران به رهبری سید رضا زنجانی به آن نهضت پیوست و به فعالیت مبارزاتی از قبیل حضور در اجتماعات و تظاهرات و اعتصابات و همکاری در نشر راه مصدق و تهیه متن‌های سیاسی با کمک برادرش علی اصغر سید جوادی پرداخت.

این نشست دوشنبه 28 خرداد ساعت 17 تا 19 در سرای اهل قلم به نشانی خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک 2 واقع شده است.

منبع: ایبنا

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما