معصومی همدانی: از پدرم آموختم در حق خودم سخت‌گیر باشم اما به دیگران آسان‌ بگیرم
|۱۶:۳۷,۱۳۹۷/۲/۲۶| بازدید : 358 بار

 

حسین معصومی همدانی در آئین اردیبهشت مفاخر و مراسم نکوداشتی که برای او با مشارکت موسسه خانه کتاب در همدان برگزار شده بود، گفت: چند سال پیش در یکی از مجلات نطرسنجی کرده بودند که چرا ایران را دوست دارید و اشخاص مختلفی جواب داده بودند اما بنده با خودم گفتم که سوال درستی است یا نه، زیرا دوست داشتن وطن دلیل نمی‌خواهد.

وی علاقه به وطن را یک امر عاطفی و طبیعی دانست و با بیان اینکه بنده متولد همدان هستم و این شهر را دوست دارم، گفت: ٥٠ سال است که در همدان زندگی نمی‌کنم ولی نمی‌توانم بگویم تهرانی هستم.

معصومی همدانی اضافه کرد: وقتی به گذشته خودم نگاه می‌کنم می‌بینم اگر بخش کوچکی از ویژگی‌هایی که در حق من گفته شد درست باشد، بخشی از آن به محیطی که در آن متولد شدم بستگی دارد.

وی با بیان اینکه من در خانواده اهل علم و شهری که محیط مناسبی برای مطالعه و علم داشت، متولد شدم گفت: بنده بخت این را داشتم که از کودکی و نوجوانی با انسان‌های برجسته همدان آشنا شوم و از محضر آنها استفاده کنم و خدا را شاکرم.

این ادیب برجسته با اشاره به اینکه من مظهر پراکنده‌کاری هستم، افزود: برخلاف کسانی که از اول یک کار را دنبال می‌کنند بنده بسیار متأثر از شرایط می‌شوم و اگر هرکسی کمک بخواهد دریغ نمی‌کنم.

وی با بیان اینکه جامعه به سمت حرکت در مسیر متخصص‌پروری است، گفت: از پدرم یاد گرفتم در حق خودم سخت‌گیر و در حق دیگران آسان‌گیر باشم، امیدوارم توانسته باشم این درس را عملی کنم.

معصومی همدانی در پایان موفقیت‌هایش را مرهون لطف خداوند متعال، خانواده و دوستانش دانست و اظهار کرد: مفتخرم این لطف از طرف همشهریانم به من شد که از هر چیزی عزیزتر هستند.

منبع: ایبنا

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما