مراسم نکوداشت پروفسور عبدالجواد فلاطوری برگزار می‌شود
|۹:۴۰,۱۳۹۵/۹/۲۱| بازدید : 210 بار

 


مراسم نکوداشت پروفسور عبدالجواد فلاطوری و رونمایی از کتاب «دگرگونی بنیادی فلسفه یونان در برخورد با شیوه اندیشه اسلامی» برگزار می‌شود.

 

پژوهشکده فرهنگ معاصر پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی مراسم نکوداشت پروفسور عبدالجواد فلاطوری را به همراه رونمایی از کتاب «دگرگونی بنیادی فلسفه یونان در برخورد با شیوه اندیشه اسلامی» برگزار می‌کند.

در این مراسم محمدرضا بهشتی، شهین اعوانی و بهمن پازوکی سخنرانی می‌کنند. مراسم نکوداشت سه‌شنبه ۲۳ آذرماه ساعت 10 تا 12 در سالن حکمت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می‌شود.

عبدالجواد فلاطوری (۱۳۰۴-۱۳۷۵ش.) فیلسوف، فقیه و اندیشمند شیعه ایرانی مقیم آلمان بود. وی پس از تحصیل در حوزه علمیه اصفهان و مشهد و تهران و نیز اخذ درجه لیسانس فلسفه از دانشگاه تهران به آلمان رفت و در دانشگاه کلن به او درجه پرفسوری اعطا شد.

او بنیان‌گذار کتابخانه شیعی در دانشگاه کلن آلمان و نیز آکادمی علوم اسلامی در این کشور بود. فلاطوری با اقدام به اصلاح محتوای اسلامی کتاب‌های درسی مدارس آلمان و نیز چند کشور دیگر اروپایی، تلاش کرد نگرش اروپایی معاصر به اسلام را تغییر دهد. او همچنین از منتقدان فلسفه ملاصدرا بود. از فلاطوری بیش از ۱۵۰ کتاب، مقاله و گفت‌وگو بر جای مانده است.

منبع: ایبنا

اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما