مجلّد سوم «در باب ادب تازى» منتشر شد

1395/9/13 ۱۴:۱۵ , 422 بازدید

مجلّد سوم «در باب ادب تازى» منتشر شد

مجلّد سوم «در باب ادب تازى»؛ مجموعه مقالات دكتر آذرتاش آذرنوش به كوشش رضوان مسّاح در سه مجلّد (جلد ١ و ٢ تجديد چاپ و جلد ٣ چاپ اوّل ) توسط انتشارات مركز دائرة المعارف بزرگ اسلامى منتشر شد.


دبا: مجلّد سوم «در باب ادب تازى»؛ مجموعه مقالات دكتر آذرتاش آذرنوش به كوشش رضوان مسّاح در سه مجلّد (جلد ١ و ٢ تجديد چاپ و جلد ٣ چاپ اوّل ) توسط انتشارات مركز دائرة المعارف بزرگ اسلامى منتشر شد.

 

در مقدمه کتاب آمده است: از مجموعه مقالات استاد ما، جناب‌آقای دکتر آذرتاش آذرنوش، تاکنون مجلدات اول و دوم به نظر علاقه‌مندان رسیده است، و این مجموعه چنان‌که حدس زده می‌شد، بیش از پیش نظرها را به سهم عمدۀ نیاکان ما در ادب تازی جلب کرد. اینک به یاری خداوند، مجلّد سوم از مجموعه مقالات ایشان به نظر اهل فضل می‌رسد. این مجلد مشتمل است بر مقالات استاد در باب موضوعاتی چون قرآن‌پژوهی، واژه‌شناسی و غیره که به صورت فصول جداگانه در فهرست مطالب آمده است. به جهت آسان کردن کار، برای هر سه جلد نمایه‌ای نیز تهیه شده است که کار مراجعه به مطالب را از هر حیث آسان می‌گرداند.
نگارنده در تهیه و تدارک این مجلد نیز از راهنمایی‌های استاد آذرنوش، و لطف و محبت ریاست مرکز جناب‌آقای کاظم موسوی‌بجنوردی برخوردار بوده است؛ چنان‌که ریاست‌‌کتابخانه جناب‌آقای مجیدی و مدیریت انتشارات جناب‌آقای ‌محسن موسوی‌بجنوردی و همکاران ایشان نیز از بذل محبت و همکاری دریغ نورزیدند، و اینک سپاس از همگی ایشان را بر خود فرض می‌داند.

 

نظر دهید
نظرات کاربران

کاربر گرامی برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید.

گزارش

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: