مدیر کل یونسکو: تخت جمشید یکی از باشکوهترین آثار ثبت شده در یونسکو است
|۹:۵۵,۱۳۹۳/۲/۸| بازدید : 682 بار

 

مدیر کل سازمان علمی آموزشی یونسکو مجموعه جهانی تخت جمشید را یکی از زیباترین و باشکوهترین مجموعه های ثبت شده در این سازمان دانست که از لحاظ غنای فرهنگی به عنوان یکی از شاهدهای بزرگ در طول تاریخ جهان است.

به گزارش روز دوشنبه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایرینا بوکوا با همراهی محمد حسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی کشور ، عصر روز گذشته پس از ورود به فرودگاه شهید آیت اله دستغیب شیراز از مجموعه میراث جهانی تخت جمشید بازدید کرد.

بوکوا پس از برنامه استقبال که با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس و جمعی دیگر از مسئولین استانی در فرودگاه شهید آیت اله دستغیب شیراز انجام شد، از مجموعه میراث جهانی تخت جمشید بازدید کرد.

مدیر کل سازمان یونسکو گفت: براساس کنوانسیون ها، وظیفه حفظ و نگهداری این گونه آثار بر عهده دولت ها است و ما هم تلاش می کنیم در سازمان یونسکو در زمینه حفظ و نگهداری این گونه آثار کمک کنیم.

وی افزود: آثار ارزشمند دیگری نیز در نزدیکی این مجموعه جهانی قرار دارد که برای حفظ و نگهداری آن ها نیز کمک های کارشناسی ارائه می دهیم.

بوکوا با اشاره به این که سازمان یونسکو برای کشورهایی که دارای این گونه آثار جهانی هستند کمک های کارشناسی می کند بیان کرد: برای حفظ و نگهداری آثار جهانی استان فارس نیز برنامه هایی در قالب ارائه نظریات کارشناسی داریم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مردم ایران باید افتخار کنند که چنین مجموعه های غنی دارند و یقین دارم که به این آثار ارزشمند افتخار می کنند.

بوکوا گفت : تمایل داریم مردم جهان بیایند و این میراث های جهانی را ببینند و جوانان نیز باید در قالب NGO ها و انجام مطالعات ، کمک هایی برای حفظ و نگهداری این گونه آثار داشته باشند.

خبرگزاری ایرنا

اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما