بازسازی ارگ بم از طریق صندوق امانی کشورهای مختلف
|۹:۵۲,۱۳۹۳/۲/۸| بازدید : 712 بار

 

مدیرکل یونسکو پس از بازدید از ارگ بم گفت: برای جذب حمایت های مالی کشورهای خارجی تلاش کرده و در این راستا از صندوق امانی ژاپن و سایر کشورها استفاده می کنیم.

به گزارش روز دوشنبه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایرینا بوکووا در حاشیه بازدید از ارگ تاریخی بم ضمن ابراز خوشحالی از این بازدیدگفت: در نخستین سفرم به ایران موفق به بازدید از این بنای تاریخی که در فهرست میراث جهانی ثبت شده است شدم.

وی با اشاره به اینکه یونسکو نخستین سازمانی بود که پس از زلزله بم به این شهر آمد ، افزود:این سازمان در این خصوص اقدامات لازم را برای بررسی وضعیت این اثر تاریخی انجام داد.

مدیرکل یونسکو با تشکر از مسئولان استانی ، محلی و مردم برای فعالیت های انجام شده سالهای اخیر ابراز داشت: از ارگ بم و اقدامات کارشناسانه ای که تاکنون برای آن انجام دادند، رضایت کامل دارم.

وی به جلسه خود با استاندار کرمان اشاره کرد و گفت: آثار تاریخی استان کرمان و بم معرفی و مطرح شد که آنها را به خوبی می شناسم در مورد ارگ بم نیز اقدامات کارشناسان آغاز شده و تا سال 2017 ادامه دارد.

بوکووا درمورد تخصیص حمایت های مالی لازم برای بازسازی ارگ بم خاطرنشان کرد: برای جذب حمایت های مالی کشورهای خارجی حتما تلاش می کنم و در این راستا از صندوق امانی ژاپن و سایر کشورها استفاده می کنیم.

خبرگزاری ایرنا

اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما