غبارروبی حرم امام علی (ع) با حضور مسئولان ایران و عراق انجام شد
|۱۳:۹,۱۳۹۲/۱۲/۱۰| بازدید : 572 بار

 

مراسم غبارروبی حرم حضرت علی (ع) با حضور تولیت حرم ، رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات و مقام های ایران و عراق برگزار شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات ، در این مراسم ضریح شریف حضرت علی (ع) غبار روبی و عطر افشانی شد.

حسن پلارک، رییس ستاد و تولیت حرم مطهر علوی و شیخ ضیاء زین الدین تولیت حرم علوی در نجف اشرف در این مراسم طرح های توسعه ای حرم حضرت علی (ع) را بررسی و درباره جزییات آن تبادل نظر کردند.

شیخ زین الدین به اجرای پروژه های عظیمی مانند صحن حضرت زهرا (س) اشاره کرد و افزود: اجرای این طرح به لحاظ معماری و وسعت در بین آثار و ابنیه کشورهای اسلامی بی نظیر است.

وی با ابراز رضایت از شیوه اجرای این صحن خواستار مشارکت فعال ایرانیان در توسعه اعتاب مقدسه شد.

رییس ستاد بازسازی عتبات نیز در این دیدار با تشریح پروژه های در دست اجرای ستاد بازسازی عتبات عالیات در عراق آمادگی این ستاد و مردم ایران را برای مشارکت و کمک به ساخت و تجهیز امکانات و نیازهای رفاهی ، بهداشتی و درمانی زائران اعلام کرد.

وی همچنین از صحن حضرت زهرا بازدید و طی جلساتی با پیمانکاران و مشاوران و ناظران پروژه دستورات لازم را برای تسریع در راه اندازی این پروژه صادر کرد.

پلارک تاکید کرد: معماری صحن یادشده در فضایی به وسعت 220 هزار متر مربع بر اساس طراحی و معماری ایرانی اسلامی در چند طبقه صورت گرفته است که در مدت دو سال اجرا و به بهره برداری خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح به گونه ای است که پس از اتمام کار گنبد و گلدسته حرم مطهرعلوی کامل مشاهده می شود.

 

برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما