برچسب : ملک-الشعراء-بهار

نقد و بررسی ادبیات دوران مشروطه با تکیه بر آثار ملک‌الشعراء | ۹:۱۰,۱۳۹۷/۵/۱۶|

حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی از چاپ کتاب «زندگی‌نامه و خدمات علمی و فرهنگی محمدتقی بهار(ملک‌الشعرا)» توسط انجمن آثار و مفاخر فرهنگی خبر داد و گفت: قرار بر این بود که جلسه جداگانه‌ای برای بزرگداشت محمدتقی بهار(ملک‌الشعرا) برگزار کنیم و این کتاب هم در همان نشست رونمایی و توزیع شود اما به سبب همزمان شدن با سالروز صدور فرمان مشروطیت این دو را با هم جمع و مراسم را تحت عنوان «بهار مشروطیت» برگزار کردیم.

ملک الشعرا و بنیاد نشریه ای به مثابه یک مکتب ادبی | ۹:۳۲,۱۳۹۷/۲/۱۸|

با ملک‌الشعراء شاعر و سیاست‌مدار بر ملک‌الشعراء روزنامه‌نویس و مجله‌نگار سایه افکنده است. سه سال بعد از انقلاب مشروطه، به سال 1288 از خراسان نوشتن برای روزنامه‌ها را آغاز کرد، تا واپسین سال‌های زندگی‌اش دل در گرو روزنامه و مطبعه و نشریه‌ داشت.

نکو داشت ملک الشعراء بهار در همایش «سه نسل از یک خانواده» | ۱۱:۲۳,۱۳۹۴/۱۲/۲۲|

دبا: به مناسبت شصت و پنجمین سال درگذشت ملک الشعراء بهار، همایش «سه نسل از یک خانواده»، در کاشان برگزار می شود. اردیبهشت ماه 1395، مصادف با شصت و پنجمین سال در گذشت ملک الشعراء بهار، شاعر ملی و قصیده سرای بزرگ زبان فارسی است. بدین مناسبت، با مساعدت مرکز دائره المعارف بزرگ اسلامی و دستیاری ویژه ریاست جمهوری در امور اقوام و اقلیت های مذهبی، و با همراهی نهادهای علمی و اداری شهرکاشان( از جمله دانشگاه، فرمانداری، شهرداری، شورای اسلامی، ادارۀ میراث فرهنگی و ادارۀ ارشاد اسلامی این شهر)، همایش«سه نسل از یک خانواده» در شهر کاشان، شهر آباء و اجدادی بهار برگزار می‌شود. در این همایش، آخرین تحقیقات، مربوط به ملک الشعراء بهار، جد بزرگ او میرزا احمد صبور کاشانی، پدر وی ملک الشعراء صبوری و سرانجام فرزندش، مهرداد بهار مطرح می گردد.

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما