برچسب : جایزه-فتح-الله-مجتبایی

گفت‌وگو با سعید پورعظیمی برگزیده جایزه فتح‌الله مجتبایی | ۱۳:۰,۱۳۹۸/۱۰/۳۰|

سعید پورعظیمی در عین حال که از ایرج میرزا، خطاها و بدخوانی و تحریف شعرهای او گفت، نسبت به مقاله‌هایی که در رشته زبان و ادبیات فارسی منتشر می‌شود، انتقاد کرد و از آرزویش برای تصحیحی از دیوان شمس گفت. این پژوهشگر که رساله دکتری او با عنوان «تصحیح دیوان عارف قزوینی و تحقیق در احوال وی» برگزیده جایزه استاد فتح‌الله مجتبایی شده است، به پرسش‌های ایسنا درباره عارف قزوینی و ضرورت تصحیح دیوان او و همچنین وضعیت مقاله‌های علمی در رشته ادبیات، پاسخ داد.

برگزیدگان نهمین دوره جایزه دکتر فتح الله مجتبایی معرفی شدند | ۱۰:۴۹,۱۳۹۸/۱۰/۲۵|

نهمین دوره جایزه دکتر فتح‌الله مجتبایی، عصر سه‌شنبه ۲۴ دی‌ماه در مؤسسه شهر کتاب برگزار شد.‌ جایزه دکتر مجتبایی هر ساله در دی‌ماه به بهترین پایان‌نامه دوره دکتری رشته‌های «ادیان و عرفان» و در زبان و ادبیات فارسی، با هدف ارتقای علمی و تشویق دانشجویان دوره دکتری رشته‌های مذکور اهدا می‌شود.‌

اوضاع رساله‌های علوم انسانی ناخوشایند است | ۷:۳۴,۱۳۹۸/۱۰/۷|

کمتر از دو هفته دیگر مراسم اختتامیه نهمین دوره جایزه فتح‌الله مجتبایی برگزار می‌شود، جایزه‌ای که با نام یکی از چهره‌های شاخص ادیان و شرق‌شناسی گره خورده است. در این جایزه از رساله‌های برگزیده دوره دکتری رشته‌های «ادیان و عرفان» و «زبان و ادبیات فارسی» تجلیل می‌شود. اما دغدغه داوران، بی‌توجهی به هدایت صحیح دانشجویان و کاهش سطح کیفی رساله‌هاست که هر دو مسأله، آفت نظام دانشگاهی به حساب می‌آیند.

سیطره مدرک‌گرایی بر دانشکده‌های ادبیات | ۱۵:۲۶,۱۳۹۷/۱۰/۵|

زمان چندانی به برپایی اختتامیه جایزه استاد فتح‌الله مجتبایی باقی نمانده و علاقه مندان در حالی به استقبال اعلام نتیجه داوری هشتمین دوره این رویداد علمی-ادبی می‌روند که اغلب استادان و فعالان عرصه ادبیات به وضعیت حاکم بر نظام آموزشی و از سویی خروجی دانشکده‌ها نقد دارند. هرچند که با وجود مشکلات فعلی و کاهش سطح کیفی رساله‌های دکتری در رشته های«عرفان و ادیان» و «زبان و ادبیات فارسی»که مد نظر برپاکنندگان این جایزه است همچنان به اثرگذاری چنین اقداماتی برای تشویق جوانان امیدوار هستند.

آغاز داوری هشتمین دوره‌ جایزه‌ دکتر فتح‌الله مجتبایی | ۱۳:۷,۱۳۹۷/۷/۲۳|

جلسه داوری جایزه فتح‌الله مجتبایی با حضور فتح‌الله مجتبایی، ضیا موحد، حسین معصومی همدانی، شهرام پازوکی و محمدرضا عدلی در شهرکتاب برگزار شد. بر اساس اعلام روابط‌عمومی موسسه فرهنگی شهرکتاب نخستین جلسه هیات داوران هشتمین دوره‌ جایزه‌ دکتر فتح‌الله مجتبایی با حضور فتح‌الله مجتبایی، ضیاء موحد، حسین معصومی همدانی، شهرام پازوکی، محمدرضا عدلی و علی‌اصغر محمدخانی در روز یکشنبه ۲۲ مهرماه در مرکز فرهنگی شهر کتاب تشکیل شد.

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما