برچسب : ایران-ناز-کاشیان

یازدهمین جلد از فهرست مقالات فارسی منتشر شد | ۹:۳۱,۱۳۹۷/۱۲/۱۱|

یازدهمین جلد از فهرست مقالات فارسی در زمینۀ تحقیقات ایرانی به کوشش ایران‌ناز کاشیان، توسط انتشارات مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی منتشر شد. مرکز دائرة المعارف بزرگ اسلامی (مرکز پژوهشهای ایرانی و اسلامی) تاکنون مجلدات هفتم تا دهم فهرست مقالات فارسی در زمینۀ تحقیقات ایرانی را تدوین و منتشر کرده است. اکنون مجلد یازدهم این مجموعه را به محضر جامعۀ فرهنگی و اهل تحقیق تقدیم می‌دارد. این مجلد حاوی مشخصات کتاب‌شناختی 12363 مقاله از مقاله‌های منتشر شده بین سالهای 1391 تا 1393ش است.

بخش پرونده های علمی در مرکز دائره المعارف بزرگ اسلامی / ایران ناز کاشیان | ۹:۴۵,۱۳۹۵/۷/۱۲|

بخش پرونده های علمی، چهارمین بخش از سازمان علمی مرکز دائره المعارف بزرگ اسلامی است که وظیفۀ اصلی آن تشکیل پرونده های علمی برای تالیف مقالات دائره المعارف های منتشره در این مرکز است. پروندۀ علمی مجموعه ایست از اطلاعات گوناگون( اعم از کتاب، مقاله، گزارش، پایان نامه، فیلم، عکس، ... ) راجع به هریک از عنوان های دائره المعارفی که طبق ضوابط "شیوه نامۀ تشکیل پرونده های علمی" (نک، ادامۀ مطلب) تنظیم و گردآوری می گردد. پرونده های علمی، امکان دسترسی به اطلاعاتی دقیق، موثق، مستند و قابل اعتماد را در کوتاه ترین زمان برای مؤلف فراهم می سازد.

«فهرستنامه های كتابشناسی های ایران» منتشر شد | ۱۲:۱۹,۱۳۹۵/۲/۲۶|

«فهرستنامه کتابشناسی های ایران» تالیف ایرج افشار به کوشش ایران ناز کاشیان از سوی موسسه خانه کتاب منتشر شد. «فهرستنامه کتاب شناسی های ایران» از مهمترین منابع پژوهشی حوزه ایران شناسی و از نخستین ابزارهای کتاب شناسی است که شادروان استاد ایرج افشار در تولید آن پیشگام شد و در نخستین شماره نشریه ایرانشناسی (نشریه مرکز تحقیق و مطالعه تمدن و فرهنگ ایران و خاورمیانه، دانشکده ادبیات دانشگاه تهران، 1342 ش) آن را انتشار داد.

تمیمی/ ایران‌ناز کاشیان | ۱۲:۱۵,۱۳۹۴/۹/۳۰|

تَمیمی، ابوسعید صالح بن درویش (د 1261ق/1845م)، ادیب و شاعر عراقی. وی ظاهراً در 1188 یا 1190ق/1774 یا 1776م در کاظمین متولد شد (خاقانی، 3/142؛ قس: بصیر، 73). از منابع چنین برمی‌آید که او زیرنظر پدر (آقابزرگ، طبقات... ، 2(2)/653) و به سنت مرسوم به تحصیل علوم پرداخت، اما در نوجوانی پدرش را از دست داد و از کاظمین، آهنگ نجف کرد (آلوسی، 1/ 148؛ امین، 36/62؛ شبر، 7/26؛ خاقانی، همانجا).

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما