برچسب : محمد-کاظم-موسوی-بجنوردی

پیام تسلیت محمدکاظم موسوی بجنوردی در پی درگذشت حضرت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی | ۲۳:۱۸,۱۳۹۵/۱۰/۱۹|

درگذشت ناگهانی مجاهد بزرگ حضرت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام اسلامی ایران مصیبت و ضایعه بزرگی است که مسلماَ خسارت سنگینی بوده که نمی توان به سادگی جبرانش کرد...

شاخصه‌های عدالت قضایی از منظر امیرالمؤمنین(ع) / آیت‌الله سیدمحمد موسوی بجنوردی - بخش پنجم و پایانی | ۹:۴۵,۱۳۹۴/۳/۱۶|

امام خمینی(ره) که واجد جنبه‌های مختلف شخصیتی است و علاوه بر منشآت مختلف فقهی در عرصه زمامداری در خصوص ابعاد مختلف شئون ولایت دارای دیدگاه و آرای صائب و شگرفی است، در باب وظایف حاکمیت و استقرار عدالت اجتماعی معتقد است که باید شیوه دادرسی به گونه‌ای باشد که احکام الهی در عرصه اجتماعی عینیت یافته و تبلور خارجی داشته باشند و مقدمه واجب این امر خطیر محقق نمی‌شود مگر زمانی که دادگستری اسلامی شده و احکام شرعی در عرصه‌های اجتماعی زندگی مردم توسط حکومت پیاده گردد.

گفت‌وگوی با سیدمحمد کاظم بجنوردی: توجه دولت تدبیر و امید به فرهنگ زیاد است | ۱۲:۱,۱۳۹۳/۸/۳|

ماهرخ ابراهیم‌پور: سیدمحمد‌کاظم بجنوردی، بنیانگذار مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی، مولف و صاحب‌نظر در حوزه حقوق، علوم انسانی و اسلامی است که سالیان طولانی عمر خود را وقف پژوهش و تالیف کرده است. وی از معدود چهره‌هایی است که با دعوت و بهره‌مندی از حضور مولفان و پژوهشگران تاریخ، فرهنگ، حقوق و فلسفه در کنار هم مجموعه‌ای قابل توجه از دستاوردهای کتابت را رقم زده است. با بنیانگذار مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی درباره وضعیت بنیاد در دولت تدبیر و امید و تازه‌ترین دستاوردهای این مجموعه به گفت‌وگو کردیم.

پیام تسلیت رییس مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی به مناسبت درگذشت سیمین بهبهانی | ۱۴:۴۶,۱۳۹۳/۶/۲|

کاظم موسوی بجنوردی، رئیس مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی طی پیامی درگذشت بانوی شاعر، سیمین بهبهانی را تسلیت گفت. متن پیام به شرح زیر است: درگذشت سیمین بهبهانی شاعری که وجدان ایرانیان را به هنر والای خود منعکس می‌کرد همه ما را در مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی غمگین و متألم ساخت. این ضایعه را به خانواده معظم این عزیز از دست رفته و به همه دانشیان و اهل فرهنگ تسلیت می‌گوئیم و به سوگش نشسته‌ایم. او چه زیبا سرود که از خشت جانش وطن را می‌سازد.

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما