برچسب : علی-اکبر-صادقی

بازار هنر، امضای هنرمند را می‌خرد در گفت‌و‌گوی با علی اکبر صادقی | ۸:۵۱,۱۳۹۵/۱۲/۱۸|

علی اکبر صادقی، از زمانی که به یاد می‌آورد نقاشی می‌کرده، آنقدر که هر سال با نمرات تجدیدی و امتحان‌های تابستان به کلاس بعدی می‌رفت. نقاشی در خونش می‌جوشد و جز هنر به هیچ چیز دیگری فکر نمی‌کند. اعتقادی به حضور در حراجی‌ها ندارد، معتقد است هنرمند باید کار خودش را بکند. دنیای انیمیشن‌ها و تصویرسازی‌های او سیاقی کاملاً ایرانی دارد.

گفت‌وگو با علی‌اکبر صادقی نقاشی که او را سالوادر دالی ایران می‌دانند | ۹:۵۴,۱۳۹۴/۲/۲۳|

علی‌اکبر صادقی چهره ماندگار، نقاش، طراح، انیماتور در 77 سالگی همچنان پرکار است. با اینکه از پنج سالگی نقاشی را آغاز کرده است و در تمام این سال‌ها هنر مهم‌ترین دغدغه زندگی‌اش بوده اما همچنان صبح‌ها به عشق نقاشی کشیدن از خواب بیدار می‌شود و دنیای بدون نقاشی را نمی‌تواند تصور کند. او تاکنون بارها آثارش را در گالری‌های مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته و در دی‌ماه سال گذشته نیز مجموعه‌ای از نقاشی‌هایی که در سفر کشیده بود در گالری فرهنگسرای ارسباران به نمایش گذاشته شد. پیش‌تر از سوی موزه هنرهای معاصر تهران اعلام شده بود که در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری نمایشگاهی از آثار او در موزه برپا خواهد شد اما چون این پیشنهاد آن‌گونه که باید به مرحله اجرا نرسید، صادقی از برپایی این نمایشگاه منصرف شد. او برخلاف بسیاری از هنرمندان که همواره ایده‌های پیشین خود را تکرار می‌کند، ایده‌های بکری دارد و همین امر موجب شده که آثار متعددی از او فرصت نمایش عمومی پیدا نکنند و ماه به ماه نیز به تعدادشان افزوده شود. آثار علی‌اکبر صادقی تاکنون در قالب چندین مجلد کتاب منتشر شده‌اند اما بزودی یک کتاب از آثار او منتشر خواهد شد کتابی که تا زمان انتشار صادقی ترجیح می‌دهد داستانش همچون راز باقی بماند و لذت انتشار این کتاب را در مراسم رونمایی با مخاطبانش سهیم شود. بسیاری از منتقدان آثار صادقی را با سالوادر دالی مقایسه می‌کنند اما او با همه احترامی که برای دالی قائل است این باور را دارد که آثارش کاملاً ایرانی و متأثر از عرفان ایرانی است. با علی اکبر صادقی گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

پیکر حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر صادقی در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) آرام گرفت | ۱۲:۱۲,۱۳۹۳/۱/۱۹|

پیکر حجت الاسلام والمسلمین شیخ «علی اکبر صادقی» پدر همسر سید محمد خاتمی رییس جمهوری اسبق کشور صبح سه شنبه پس از تشییع در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) آرام گرفت.

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما